• Huvudsponsorer

Torsdag Tor 9 Januari Jan
Lördag Lör 11 Januari Jan
Torsdag Tor 16 Januari Jan
Lördag Lör 18 Januari Jan
Torsdag Tor 23 Januari Jan
Lördag Lör 25 Januari Jan
Torsdag Tor 30 Januari Jan
Lördag Lör 1 Februari Feb
Tisdag Tis 11 Februari Feb
Torsdag Tor 13 Februari Feb
Lördag Lör 15 Februari Feb
Tisdag Tis 18 Februari Feb
Torsdag Tor 20 Februari Feb
Lördag Lör 22 Februari Feb
Tisdag Tis 25 Februari Feb
Torsdag Tor 27 Februari Feb
Lördag Lör 29 Februari Feb
Tisdag Tis 3 Mars Mar
Torsdag Tor 5 Mars Mar
Lördag Lör 7 Mars Mar
Tisdag Tis 10 Mars Mar
Torsdag Tor 12 Mars Mar

Örebro Hockey förlänger med Sam Masih

21 januari 2020 15:45
Nyhet

Örebro Hockeys kiropraktor & rehabansvarig Sam Masih har idag skrivit på ett nytt 3-årsavtal med klubben.


Sam Masih kom till Örebro Hockey inför säsongen 2017/18 och har som kiropraktor och rehabansvarig fyllt en viktig roll för klubbens alla lag. Idag står det klart att Sam stannar i Örebro Hockey i ytterligare tre år.

– Sam har en kunskap och kompetens som vi värdesätter väldigt högt. Han har tillsammans med vårt fysteam gjort ett riktigt bra jobb med våra spelare och det känns bra att även kunna bygga vårt team kring lagen på ett långsiktigt sätt, säger Örebro Hockeys Sportchef Niklas Johansson.

– Det känns jättekul att få fortsätta jobba i den här miljön, tillsammans med ett härligt team. Vi är på en spännande resa och det känns inspirerande att få vara med och jobba för att vi tillsammans ska ta nästa steg, säger Sam Masih.