Massvis med aktiviteter
Publicerad:

Träffa våra spelare på Bauhaus och på Stortorget.
Söndag 19 februari
På söndag har du chansen att träffa Leo Carlsson och Milton Oscarson på Bauhaus. Killarna är på plats mellan kl 13-15 och på plats bjuder Bauhaus på korvgrillning. NeH kommer också vara på plats för försäljning av matchtröjor samt souvenirer. Välkommen till Bauhaus under söndagen. Bauhaus hittar du på Säljarevägen 7, precis vid Marieberg Galleria.
Med start på måndag inleds sportlovet i Örebro. Nu har du chansen att uppleva sportlovet på Stortorget i Örebro. På Stortorget byggs en pulkabacke upp och spelare från Örebro Hockey kommer vara på plats på måndag och onsdag.
Måndag 20 februari
William Wikman och Adam Hofbauer är på plats mellan kl 14-16.
Onsdag 22 februari
Philip Holm och Christopher Mastomäki är på plats mellan kl 14-16.
Till tisdagens hemmamatch mot Malmö finns nu Sportlovspaketet att köpa i hela arenan. Klicka här för att ta del av erbjudandet.