• Huvudsponsorer

Lör 25 Feb  (1 match)
Ons 01 Mar  (1 match)
Fre 03 Mar  (1 match)
Lör 04 Mar  (1 match)
Tis 07 Mar  (1 match)
Tor 09 Mar  (1 match)
Lör 16 Sep  (1 match)
Tor 21 Sep  (1 match)
Lör 23 Sep  (1 match)
Lör 30 Sep  (1 match)
Fre 06 Okt  (1 match)
Lör 07 Okt  (1 match)
Mån 09 Okt  (1 match)
Tor 12 Okt  (1 match)
Tis 17 Okt  (1 match)
Tor 19 Okt  (1 match)
Lör 21 Okt  (1 match)
Tis 24 Okt  (1 match)
Fre 27 Okt  (1 match)
Lör 28 Okt  (1 match)
Tor 02 Nov  (1 match)
Tis 14 Nov  (1 match)
Tor 16 Nov  (1 match)
Lör 18 Nov  (1 match)
Tis 21 Nov  (1 match)
Tor 23 Nov  (1 match)
Lör 25 Nov  (1 match)
Tor 30 Nov  (1 match)
Lör 02 Dec  (1 match)

Marmenlind och Anderberg uttagna till landslaget

22 januari 2016 15:44

Huvudcoach Tomas Montén har idag presenterat Team 19-truppen till 5-nationersturnering i Deggendorf, Tyskland. Med i truppen hittar vi två Örebro Hockey-talanger i form utav målvakten Daniel Marmenlind och backen Alexander Anderberg.


Deltagande nationer är: Finland, Schweiz, Sverige, Tjeckien, och Tyskland.

Team 19 samlas i Arlanda Hotellby söndagen den 7 februari och avreser morgonen därpå från Arlanda till Tyskland.

Spelprogrammet:

Tisdagen den 9 februari 2016 9/2 klockan 15.30 Schweiz-Finland, Eisstadion Deggendorf
9/2 klockan 20.00 Tyskland-Sverige, Eisstadion Deggendorf

Onsdagen den 10 februari 2016 10/2 klockan 15.30 Tjeckien-Sverige, Eisstadion Deggendorf
10/2 klockan 20.00 Tyskland-Schweiz, Eisstadion Deggendorf

Torsdagen den 11 februari 2016 11/2 klockan 15.30 Sverige-Schweiz, Eisstadion Deggendorf
11/2 klockan 20.00 Finland-Tjeckien, Eisstadion Deggendorf

Fredagen den 12 februari 2016 12/2 klockan 15.30 Schweiz-Tjeckien, Eisstadion Deggendorf
12/2 klockan 19.30 Finland-Tyskland, Eisstadion Deggendorf

Lördagen den 13 februari 2016 13/2 klockan 13.00 Sverige-Finland, Eisstadion Deggendorf
13/2 klockan 16.30 Tjeckien-Tyskland, Eisstadion Deggendorf

Alla matchtider anges alltid i lokal tid

Klicka här för att läsa mer om turneringen och truppen